Město Příbram ušetří na energiích více než 3 miliony Kč - BLOG - e-komoditni-burza

Burzovní obchody na KBP
Přejít na obsah

Město Příbram ušetří na energiích více než 3 miliony Kč

e-komoditni-burza
Vytvořil v Burzovní obchody ·
Ušetřit se podařilo pomocí nákupu na komoditní burze.
Nákupem zemního plynu a elektřiny na Komoditní burze Praha město Příbram  ušetří více než tři miliony Kč. Ceny za energie pro vlastní budovy,  příspěvkové organizace a městské společnosti budou platné od 1. září  2015, smlouva je uzavřena na dva roky.

Městu Příbram končily smlouvy s dodavateli elektrické energie a zemního  plynu. Odbor práva a veřejných zakázek proto doporučil radě města tyto  komodity nakoupit centrálně s cílem co nejvíce snížit cenu. „Jako vhodný  typ zadání byl zvolen nákup na komoditní burze. Město samo není  oprávněno provádět nákupy na této burze, proto využilo služeb tzv.  dohodce, kterým byla vybrána společnost eCENTRE,“ uvedl k nákupu komodit  starosta města Příbrami Jindřich Vařeka (ANO).

„Dříve se město ve věci nákupu energií účastnilo elektronických aukcí,  nyní jsme nově zkusili komoditní burzu. Díky tomu, že se podařilo  sloučit odběry elektřiny a zemního plynu všech vlastních budov,  příspěvkových organizací, městských společností či škol, došlo ke  zvýšení poptávaného objemu, čímž jsme zvýšili hodnotu zakázky a tím i  její atraktivitu, což se následně projevilo výraznou úsporou,“  vysvětluje místostarosta města Příbrami Václav Švenda (TOP 09).

Elektrická energie
Hodnota auditu: 11 694 779,51 Kč
Výsledná hodnota 10 804 495,77 Kč
Úspora: 890 284,23 Kč, což je 7,61 %

Zemní plyn
Hodnota auditu: 18 100 469,64 Kč
Výsledná hodnota: 15 693 937,50 Kč
Úspora: 2 406 532,14 Kč, což je 13,30 %

„Výhoda nákupu energií na komoditní burze spočívá v tom, že vždy  získáváte nejlepší možnou cenu v daném okamžiku. Nákup lze uskutečnit  pružně a ve chvíli nejpříznivějších cen,“ vysvětluje na závěr starosta  města.
Bez komentářů


nejlevnější elektřina na Komoditní burze Praha

Spřátelené weby

Návrat na obsah