První e-aukce v ČR - BLOG - e-komoditni-burza

Burzovní obchody na KBP
Přejít na obsah

První e-aukce v ČR

e-komoditni-burza
Vytvořil v e-Aukce ·
Město Ostrava nakoupí v příštím roce elektřinu o čtyři miliony korun levněji než tomu bylo dosud. To je výsledek elektronického výběrového řízení, které se konalo v květnu.
Statutární město Ostrava nakoupí v příštím roce pro sebe, všechny své příspěvkové organizace, městské obvody a jejich příspěvkové organizace a také pro městskou policii elektřinu o 8,13 % levněji, než kdyby ji koupilo od stávajícího dodavatele.
Již v loňském roce byl, ve spolupráci se společností eCENTRE, proveden audit současného stavu spotřeby elektřiny ve všech 553 odběrných místech. Úkolem bylo připravit centrálně zadané elektronické výběrové řízení na výběr dodavatele elektřiny pro rok 2009 pro město a jeho obvody, všechny příspěvkové organizace města a obvodů i pro šestnáct služeben městské policie.
Dosažená úspora nijak nepřekvapila ředitele eCENTRE Vítězslava Grygara, podle kterého je možné díky elektronickému výběrovému řízení ušetřit náklady. „Například pro jistou dřevařskou společnost jsme dosáhli úspory téměř 7 procent při nákupu elektřiny pro letošní rok ve srovnání s rokem 2007. V penězích to bylo 4,27 miliónů korun. Výrazně vyšší úspory, celkem 17,5 procenta, jsme ale dosáhli právě v Ostravě, pro ostravskou zoologickou zahradu,“ dodal Grygar.
Město Ostrava je výsledkem elektronické aukce příjemně překvapeno. „Jsem rád, že se nám podařilo snížit náklady při nákupu elektřiny. Určitě možnost elektronické aukce využijeme i v budoucnosti,“ řekl primátor města Petr Kajnar.
Obdobně hodnotí výsledek i náměstek primátora Lukáš Ženatý. „Využívání elektronické aukce jako nástroje ke snižování nákladů města chceme využívat ve stále větší míře a hledáme další oblasti pro její využití,“ dodal Ženatý. (mb)
Bez komentářů


nejlevnější elektřina na Komoditní burze Praha

Spřátelené weby

Návrat na obsah