Akciová společnost Krajská zdravotní nakupuje energii přes Komoditní burzu Praha - BLOG - e-komoditni-burza

Burzovní obchody na KBP
Přejít na obsah

Akciová společnost Krajská zdravotní nakupuje energii přes Komoditní burzu Praha

e-komoditni-burza
Vytvořil v Burzovní obchody ·
Akciová  společnost Krajská zdravotní, která sdružuje nemocnice v Děčíně, Ústí  nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově, je jedním z mála zdravotních  zařízení u nás, která dosahují zisku.
I přesto hledá její vedení neustále cesty, jak ještě více ušetřit a  zároveň nijak neomezit provoz nemocnic. Proto padla volba na nákup  energií přes Komoditní burzu Praha, který za plyn a eletřinu přinesl  Krajské zdravotní celkovou úsporu přes dva miliony korun.
                               
Mgr. Radek Scherfer
předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

„Byli  jsme mile překvapeni, jsme s tím velice spokojeni, protože Krajská  zdravotní je na dodávkách elektrické energie a na dodávkách plynu plně  závislá. Úspora více jak dva miliony korun nás velmi zaujala.“

Milan Nejedlý
předseda burzovní komory Komoditní burzy Praha

Komoditní  burza Praha je na trhu již od roku 2002. Kromě agrárních komodit a  dřevní hmoty nabízíme od letošního roku i realizaci burzovních obchodů s  energiemi. Rozšířili jsme tak naše působení.

Garantem  obchodování s energetickými komoditami je společnost eCENTRE, která je  jedním z členů burzy a zároveň dohodcem právě pro tyto komodity.


Vedení Krajské zdravotní se také velmi zamlouvala transparentnost nákupu přes komoditní burzu.
                           
Mgr. Radek Scherfer
předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

„Chtěli  jsme zvolit pokud možno co nejtransparentější způsob, aby Krajská  zdravotní stále dokolečka nebyla medializovaná jako společnost, kde  probíhají netransparentní výběrová řízení. Proto jsme zvolili cestu  elektronických aukcí a komoditních burz. To nám přišlo pro tuto chvíli  jako záležitost, která by pro nás, pro veřejnost, pro zaměstnance i pro  pacienty Krajské zdravotní měla být ta nejpohodlnější a bez jakýchkoliv  mediálních dozvuků.“

Milan Nejedlý
předseda burzovní komory Komoditní burzy Praha

Výhodou  obchodování na komoditní burze je samozřejmě jeho maximální  transparentnost. Celý proces obchodu probíhá v elektronickém prostředí, a  oproti běžnému postupu
ve zkrácených lhůtách v rámci burzovních pravidel.
Zákazník si tak může velmi jednoduše a rychle zajistit dodavatele dané komodity.


Tímto  však záměr Krajské zdravotní, a.s. hledat úspory v provozních nákladech  nekončí. V nemocnicích plánuje zavést systém elektronických nákupů,  který by měl nastavit pro všech pět zařízení jednotné procesy při  realizování veřejných zakázek.
                               
Mgr. Radek Scherfer
předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

„Naším  cílem je centralizovat nákupy všech možných komodit a bude-li to jenom  trochu možné, budeme se snažit o tento způsob dodávek – to znamená  prostřednictvím komoditních burz nebo elektronických aukcí.“

Snižování  nákladů však v žádném případě nebude na úkor kvality nakupovaného  zdravotnického materiálu, ani na úkor nemocnicemi poskytovaných služeb  vůči pacientům.
nejlevnější elektřina na Komoditní burze Praha

Spřátelené weby

Návrat na obsah